BEZPŁATNA KONFERENCJA DLA BIZNESU

Zarządzaj innowacją: System ERP w ekosystemie rozwiązań Microsoft

KWIECIEŃ 2024  Warszawa | Gdańsk | Poznań | Wrocław | Kraków

Poznaj rozwiązania biznesowe od Microsoft zasilane przez AI, Business Intelligence oraz chmurę obliczeniową

System ERP

Zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem

Monitorowanie działalności, optymalizacja kosztów, dążenie do wzrostu wydajności, uzyskanie przewagi konkurencyjnej, zwiększenie udziału w rynku i zwiększanie wyniku finansowego – to główne zadania zawierające się w szeroko pojętym zarządzaniu przedsiębiorstwem. W tym procesie kluczowy jest odpowiedni system informatyczny – system ERP. Wszystkie procesy w organizacji powinny być obsługiwane przez oprogramowanie dla firm łatwe do modyfikacji w celu realizacji zmieniających się potrzeb.

Interfejs systemu ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central

Problemy przy braku zintegrowanego systemu informatycznego

Czym jest system ERP?

W większości przedsiębiorstwach praca poszczególnych działów opiera się na osobnych programach, niepołączonych ze sobą w żaden sposób. Zespół sprzedaży korzysta z innego oprogramowania niż dział obsługi klienta, a magazyn jest obsługiwany przez inny program niż proces produkcji. Informacje z każdego obszaru są gromadzone w osobnych bazach danych, co przyczynia się do nieefektywnego zarządzania.

Problemy występujące w organizacji bez zintegrowanego systemu informatycznego:

  • brak jednolitych danych,
  • utrudniona współpraca międzydziałowa,
  • częste występowanie błędów,
  • brak automatyzacji powtarzalnych procesów,
  • rzadkie synchronizacje danych – praca w oparciu o nieaktualne dane,
  • konieczność obsługi przepływu danych i informacji pomiędzy poszczególnymi programami.

System ERP (ang. Enterprise Resource Planning) jest oprogramowaniem do zarządzania przedsiębiorstwem, a dosłownie do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Działa w oparciu o jedną bazę danych, w której są gromadzone i przetwarzane dane i informacje ze wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa – np. obsługa klienta i sprzedaż, produkcja, logistyka i magazyny, finanse i księgowość itd.

Oprogramowanie obejmuje również funkcjonalności, które pozwalają na obsłużenie wszystkich tych obszarów. Oznacza to, że zarówno handlowcy, pracownicy działu księgowości, jak i magazynu korzystają z tego samego oprogramowania – choć oczywiście mają różne poziomy dostępów. Jednak dzięki temu, że wszystkie dane są przechowywane w jednym miejscu, wszyscy pracownicy mają dostęp do zintegrowanych i aktualnych danych.

W organizacji następuje płynny przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami, a wiele procesów jest wykonywanych automatycznie przez oprogramowanie.

Wdrażając do przedsiębiorstwa system ERP – zamiast osobnych programów przeznaczonych do obsługi każdego z działów – zyskujesz rozwiązanie, które pozwoli Ci na efektywne zarządzanie przez uporządkowanie wszystkich procesów w firmie oraz możliwość ich monitorowania.

system erp - zintegrowany system informatyczny
Praca z oprogramowaniem MRP

ERP a MRP

Współczesne systemy ERP dostarczają zaawansowane funkcje, związane z technologią uczenia maszynowego czy analityki biznesowej. Wywodzą się jednak z powstałych po II wojnie światowej systemów MPR – planowanie zapotrzebowania materiałowego. To oprogramowanie dla firm przeznaczone do obsługi produkcji. Obejmuje funkcjonalności w zakresie struktury wyrobu, stanów zapasów magazynowych, a także bieżących procesów związanych z obsługą zamówień oraz planu produkcji.

Wraz z rozwojem komputerów zwiększały się możliwości oprogramowania MRP, aż z czasem obejmowały wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa, a tym samym przekształciły się w oprogramowanie ERP. Obecnie mamy do czynienia z systemami ERP 4.0.

Funkcjonalności systemu ERP

Na jakie funkcjonalności powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania ERP? To oczywiście zależy od działalności konkretnego przedsiębiorstwa. Decydując się na system ERP, trzeba najpierw ustalić oczekiwania – konkretne cele, jakie mają zostać spełnione dzięki wdrożeniu oprogramowania. Konieczne jest także wyznaczenie kluczowych obszarów działalności, np. produkcji czy dystrybucji. Na tej podstawie należy skupić się na tych funkcjach, które są najważniejsze pod kątem realizacji strategii działalności.

Przykładowe cele, które można zrealizować dzięki wdrożeniu systemu ERP:

  • Zwiększenie efektywności produkcji poprzez minimalizację kosztów, wdrożenie automatyzacji i wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań planistycznych;
  • Lepsze zarządzanie finansowym obszarem firmy – system ERP może znacznie ułatwić wykonywanie powtarzalnych czynności, zminimalizować ryzyko popełnienia błędów, a także umożliwić wgląd w najważniejsze informacje;
  • Optymalizacja w zakresie łańcucha dostaw oraz redukcja kosztów magazynowania przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłego dostępu do towarów i usług zawartych w ofercie;

Wysoki standard obsługi klienta – odpowiednie oprogramowanie umożliwi gromadzenie wszystkich danych o klientach, ich aktywnościach, zakupach, punktach styku. To od informacji na temat naszych klientów zależy, czy rozumiemy ich potrzeby oraz, czy jesteśmy w stanie obsłużyć ich na odpowiednim poziomie – takim, dzięki któremu zyskujemy ich lojalność.

Zintegrowany system informatyczny - system erp

Kiedy jest czas na wdrożenie systemu ERP?

Przed wyborem systemu ERP przedsiębiorcy zadają sobie pytanie, czy to już jest moment na wdrożenie tak zaawansowanego systemu informatycznego i czy ich organizacja skorzysta na inwestycji. Poznaj częste powody, dla których decydują się na wdrożenie systemu ERP.

Oprogramowania w organizacji są niewydajne

Aktualnie wykorzystywane programy nie nadążają za rozwojem przedsiębiorstwa. Zapewniają funkcjonalności jedynie na podstawowym poziomie, przez co wiele czynności jest wykonywanych ręcznie. System ERP to najbardziej zaawansowane kompleksowe oprogramowanie dla firm i wspiera pracę zarówno małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw.

Wiele procesów w firmie jest przeprowadzanych ręcznie

Jeśli obecne oprogramowanie uniemożliwia lub hamuje wdrażanie automatyzacji, warto przyjrzeć się możliwościom systemów ERP. Dzięki gromadzeniu wszystkich danych w jednej bazie następuje ich przepływ pomiędzy wszystkimi obszarami działalności.

Wysokie koszty magazynowania

Zarządzanie zasobami i materiałami to jedno z największych wyzwań w optymalizacji działalności. Z jednej strony konieczne jest zapewnienie dostępności wszystkich zasobów czy materiałów do produkcji, z drugiej – często przedsiębiorstwo ponosi wysokie koszty ich utrzymania w magazynach. System ERP wyposażony w zaawansowane technologie, jak sztuczna inteligencja, może skutecznie pomóc w monitorowaniu stanów magazynowych oraz prognozowaniu przyszłego zapotrzebowania.

Utrata kontroli nad płynnością finansową

Monitorowanie przepływów pieniężnych jest podstawą zarządzania działalnością firmy. W każdym przedsiębiorstwie konieczne jest narzędzie, które wspiera zarządzanie finansami i pozwala na optymalną obsługę należności i zobowiązań. System ERP posiadający moduł finansowy pozwoli nie tylko na wykonywanie wszystkich procesów w zakresie finansów, ale także ułatwi współpracę działu finansowego z innymi zespołami.

Brak rzetelnych informacji

Wiele programów biznesowych nie zbiera właściwych danych i nie ułatwia raportowania. Biorąc pod uwagę również rozproszenie danych firmy w różnych bazach danych, ich analiza jest znacznie utrudniona. W firmach korzystających z programu ERP wszystkie informacje są zintegrowane i przetwarzane w jednym miejscu, co eliminuje problem duplikacji. Dodatkowo programy tego typu są wyposażone w moduły do raportowania i analizy danych.

Firma się rozwija

W fazie dynamicznego rozwoju warto myśleć o przyszłej strukturze przedsiębiorstwa i zadbać o zintegrowany system informatyczny. Wdrażając system ERP, wspomagasz swoją firmę w jej rozwoju. Narzędzie pozwoli na zarządzanie całością przedsiębiorstwa. Wraz z jego rozwojem może być rozwijane oprogramowanie ERP i dopasowywane do pojawiających się potrzeb.

W przedsiębiorstwie pojawia się wiele błędów

Zarządzanie oparte o niewydajne narzędzia prowadzi do chaosu i częstego występowania błędów. Te z kolei powodują koszty oraz obniżenie jakości obsługi klientów i w efekcie ich utratę. System ERP pozwoli Ci na uporządkowanie wszystkich procesów w przedsiębiorstwie oraz ich monitorowanie. Dzięki temu łatwiej zidentyfikować pojawiające się problemy i je wyeliminować.

Cyfrowa transformacja

Jeśli transformacja cyfrowa jest elementem strategii rozwoju przedsiębiorstwa, wdrożenie systemu ERP pozwoli na jej realizację.

Przeczytaj więcej o tym, jak Twoja firma może osiągnąć sukces dzięki cyfrowej transformacji.

Ile kosztuje system ERP?

Całkowity koszt systemu ERP jest zależny od wielu czynników związanych z indywidualnymi potrzebami przedsiębiorstwa. Wycena zawsze opiera się na pewnych stałych składowych, jednak zawsze wymaga to pewnej analizy. Małe przedsiębiorstwa wdrażają podstawową funkcjonalność systemu bez jej rozwijania, tworzenia rozbudowanych baz danych czy instalowania dodatkowych funkcjonalności czy zewnętrznych modułów. Nie poniosą także dużych inwestycji w budowę infrastruktury. Jednak dla dużej firmy wdrożenie systemu ERP we wszystkich obszarach działalności może być projektem trwającym kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, co wiąże się z wyższymi kosztami.

Od czego zależy koszt systemu ERP?

Moduły systemu ERP - funkcjonalności oprogramowania

Cena licencji systemu ERP

Same licencje to koszt, który stosunkowo łatwo jest określić na samym początku wyceny. Obecnie oprogramowanie klasy ERP jest dostępne w kilku wariantach licencyjnych, a ich wybór zależy od liczby użytkowników. Dla największych organizacji najbardziej korzystna jest inwestycja w licencję z nieograniczoną liczbą użytkowników – z opłatą miesięczną lub dożywotnią. Wybierając licencję dożywotnią, firma ponosi bardzo wysoki koszt początkowy, jednak pozbawia się późniejszego kosztu stałego, jak przy opłacie miesięcznej. Nie każdą organizację jednak na to stać. Płatność miesięczna jest wybierana przez przedsiębiorstwa, które nie mogą sfinansować kosztownej inwestycji.

W ramach licencji miesięcznej klienci mogą również zdecydować się na konkretną liczbę licencji – dla każdego użytkownika nazwanego. Jest to opcja, z której najczęściej korzystają małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Przy niskiej liczbie użytkowników bardziej opłaca im się wybrać taki model licencji. Ponadto zniwelowane są wysokie koszty początkowe, a opłaty miesięczne są zależne od liczby użytkowników – proporcjonalnie do wielkości przedsiębiorstwa. Wraz z jego rozwojem liczba licencji może być zwiększana.

Wdrożenie systemu ERP

Zakup samej licencji to dopiero początek. Samo oprogramowanie ERP musi zostać do przedsiębiorstwa wdrożone przez dostawcę systemu – może być to producent lub firma specjalizująca się we wdrożeniach. W ramach wdrożenia systemu ERP konieczna jest:

  • Diagnoza potrzeb i wybór odpowiedniej wersji systemu ERP – pod kątem zakresu funkcjonalności oraz licencji – tradycyjnej, hybrydowej lub chmurowej
  • Analiza procesów biznesowych w organizacji i określenie zakresu wdrożenia
  • Uruchomienie projektu wdrożenia
  • Dopasowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb, które zostały określone na wcześniejszych etapach
  • Przetestowanie systemu z użytkownikami, przeszkolenie ich, migracja wszystkich danych oraz uruchomienie systemu ERP
  • Audyt wdrożenia oprogramowania

Dla powodzenia realizacji wdrożenia konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej i rzetelnej analizy. To na jej podstawie wykonywane są wszystkie kolejne działania. Niepowodzenia często wynikają właśnie z powodu błędów w analizie, dlatego jej wykonanie trwa czasem od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Cena wdrożenia to najtrudniejsza do oszacowania składowa kosztu programu ERP. Na początku projektu trudno ją obliczyć, ponieważ dalsza analiza może wykazać, że rzeczywiste potrzeby organizacji różnią się od wstępnych założeń lub zmienią się one w trakcie trwania projektu wdrożenia. W celu właściwego określenia zakresu wdrożenia i wyceny konieczna jest dobra komunikacja pomiędzy zespołem dostawcy oprogramowania oraz osobami decyzyjnymi po stronie odbiorcy. Obustronny przepływ informacji oraz zaufanie prowadzą do sukcesu wdrożenia.

Zakres funkcjonalności

Systemy ERP często występują w różnych wersjach – w zależności od zakresu funkcjonalności. Mogą być podzielone na moduły dla poszczególnych obszarów działalności (np. finanse, produkcja itd.), ale także są w uproszczonych modelach, np. podstawowym i zaawansowanym. Im więcej funkcjonalności potrzebujemy, tym wyższy będzie koszt.

Infrastruktura IT

Oprogramowanie musi zostać zainstalowane na własnych serwerach firmy lub w chmurze publicznej. Wybór jednej z tych opcji ma duży wpływ na poziom kosztów oraz ich rozłożenie w czasie. Wybierając własne zasoby, przedsiębiorstwo jest zobowiązane do budowy lub rozwoju własnej infrastruktury IT i dopasowania jej do wymagań związanych z instalacją systemu ERP. Wysoki koszt wejścia to jednak nie koniec. Firma musi zatrudnić specjalistów do obsługi serwerowni oraz ją utrzymać.

Drugą opcją, zyskującą na popularności, jest chmura obliczeniowa. Oprogramowanie ERP może zostać zainstalowane na wynajętych zewnętrznych zasobach. W tym wypadku przedsiębiorstwo nie musi posiadać własnych serwerów, jednak ponosi miesięczną opłatę za zużyte w danym okresie zasoby. Systemy ERP są dostępne także w modelu SaaS – oprogramowanie jako usługa.

Wsparcie po wdrożeniu

Po zakończeniu realizacji projektu wdrożenia systemu ERP konieczne jest zapewnienie klientowi wsparcia. Jest to osobny koszt, który warto wziąć pod uwagę, wybierając system informatyczny.

W ramach wsparcia realizowane są m.in. takie usługi jak:

  • aktualizacja oprogramowania,
  • rozwijanie systemu o nowe funkcjonalności,

zapewnienie zgodności systemu z wymaganiami prawnymi.

System ERP na serwerze czy w chmurze?

Ten wybór to częsty problem przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy decydują się na taki system informatyczny. Mimo rosnącej dostępności rozwiązań chmurowych wielu przedsiębiorców wciąż jest sceptycznych wobec technologii chmury obliczeniowej. Główne obawy dotyczą utraty kontroli nad danymi. Dostawcy chmur obliczeniowych oraz producenci oprogramowania SaaS powoli i skutecznie pozyskują coraz więcej klientów, budując ich zaufanie. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając program ERP w wersji tradycyjnej lub chmurowej?

Koszty utrzymania 

Instalacja systemu ERP wymaga poniesienia inwestycji w budowę serwerowni i jej utrzymanie. Konieczne jest zatrudnienie zespołu technicznego – specjalistów, którzy będą zarządzać infrastrukturą i ją rozwijać. Jest to często opłacalny wariant dla największych firm. Dla przedsiębiorstw sektora MŚP nie jest to opłacalne. Wolą wynajmować zasoby u zewnętrznych dostawców.

Skalowalność, czyli dopasowanie do potrzeb

Co dla wielu firm jest czynnikiem decydującym o wyborze chmury obliczeniowej, to możliwość skalowania zasobów. Przedsiębiorca może zwiększać lub zmniejszać wykorzystywane zasoby w zależności od aktualnych potrzeb firmy. Jest to szczególnie przydatne dla przedsiębiorstw w branżach cechujących się sezonowością. Chociażby e-commerce czy sieci handlowe, które często notują kilkukrotne wzrosty ruchu w okresie przedświątecznym. Wybierając model tradycyjny, musimy ponosić koszty związane z utrzymaniem serwerowni, nawet jeśli nie wykorzystujemy jej całkowitych możliwości. Rozwój firmy czy nagły wzrost zapotrzebowania na zasoby wiążą się z poniesieniem inwestycji w rozbudowanie infrastruktury, co jest kosztowne i czasochłonne.

Bezpieczeństwo danych

Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa danych i przekonania o tym klientów to jedno z kluczowych wyzwań dostawców chmury obliczeniowej. Ponoszą oni ogromne inwestycje w zabezpieczenie zasobów przed cyberzagrożeniami. Mechanizmy chmury wykonują także kopie zapasowe danych, aby uniknąć ich utraty.

Pobierz darmowy przewodnik dla firm sektora MŚP

Poznaj możliwości
systemu ERP w chmurze

Czy warto wdrożyć system ERP?

System klasy ERP to kosztowna inwestycja i każdy przedsiębiorca długo analizuje potrzeby firmy, zanim zdecyduje się na jego wdrożenie. Rozważając taką decyzję, należy wziąć pod uwagę nieoczywisty koszt utraconych korzyści, wynikających z braku systemu informatycznego, który pozwoliłby na cyfryzację przedsiębiorstwa.

Czy warto wdrożyć system erp

Korzyści wdrożenia systemu ERP:

Lepsza kontrola nad procesami zachodzącymi w firmie
Monitorowanie łańcucha dostaw i minimalizacja kosztów
Lepsze planowanie produkcji i zwiększenie jej efektywności
Bardziej wydajne wykorzystanie dostępnych zasobów
Ograniczenie błędów i niewłaściwych decyzji
Dostęp do aktualnych danych
Automatyzacja procesów dzięki przepływom pracy
Zwiększenie decyzyjności – mniejszy czas reakcji
Lepsze standardy obsługi klienta
Zwiększenie dostępności produktów
Zdobycie lojalności klientów
Szybsza realizacja sprzedaży i zamówień
Zwiększenie wydajności pracowników
Płynny przepływ informacji
Zwiększenie płynności finansowej
Lepsza współpraca wszystkich zespołów w firmie
Zwrot z inwestycji
Wsparcie rozwoju przedsiębiorstwa

Wpływ rozwoju technologii na rynek systemów ERP

Nie bez znaczenia dla rozwoju systemów informatycznych jest rozwój całej branży technologicznej i IT. Kiedy powstają coraz bardziej zaawansowane maszyny produkcyjne, pojawia się popyt na oprogramowanie, które je obsłuży. W czasie ostatnich kilku lat wiele głównych trendów na rynku systemów ERP się przekształciło. Są to kierunki rozwoju, których powinni być świadomi nie tylko dostawcy systemów informatycznych, ale także ich odbiorcy.

System erp na urządzeniach mobilnych

Cyfrowa transformacja

Technologie cyfrowe przenikają świat biznesu już od lat i zmieniają jego funkcjonowanie. Konieczność gromadzenia i przetwarzania dużych ilości danych napędza adaptację nowoczesnych systemów informatycznych przez przedsiębiorstwa walczące o utrzymanie pozycji na rynku oraz dążące do dalszego wzrostu. Przedsiębiorcy decydują się na wdrożenie systemu ERP w celu zwiększenia efektywności działalności przedsiębiorstwa. Potrzebują rozwiązania, które pozwoli im na uporządkowanie wszystkich procesów w firmie, ich monitorowanie, sprawne zarządzanie w oparciu o rzetelne analizy danych. Nowoczesne systemy ERP coraz lepiej sprawdzają się w realizacji tych zadań dzięki zaawansowanym technologiom.

Sztuczna inteligencja w oprogramowaniu ERP

Do przetwarzania ogromnych ilości danych w programach ERP wykorzystywana jest sztuczna inteligencja. Na podstawie danych historycznych pozwala na prowadzenie analiz predykcyjnych, np. prognozy przyszłej sprzedaży oraz zapotrzebowania na materiały i towary. Co więcej, sztuczna inteligencja umożliwia lepsze poznanie oczekiwań klientów i wspiera zarządzanie płynnością finansową. Można ją także wykorzystać do monitorowania potencjalnych przestojów w produkcji lub awarii.

Cloud computing

Rozwiązania chmurowe zyskują na popularności i coraz częściej są wykorzystywane w biznesie. Oprogramowanie jako usługa (SaaS – ang. software as a service) to coraz częściej spotykany model. Systemy ERP w chmurze zyskują na popularności głównie wśród małych i średnich przedsiębiorców, dla których ten model licencji stał się opłacalny.

Zalety systemu ERP w chmurze:

  • Większa elastyczność licencji – subskrypcji oprogramowania
  • Redukcja kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury IT oraz zatrudnieniem specjalistów do jej obsługi
  • Niska awaryjność
  • Krótszy czas wdrożenia

Pobierz bezpłatny e-book

Kierunki rozwoju rynku ERP w Polsce i na świecie

O cyfrowej transformacji i innych trendach w biznesie

Poznaj system ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central

Microsoft Dynamics 365 Business Central (dawniej Dynamics NAV) to kompletny system ERP, realizujący trendy rewolucji 4.0. Pozwala na integrację wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa, przeprowadzenie cyfrowej transformacji i swoim klientom zapewnia dostęp do najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych, jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, narzędzia analityki biznesowej i wirtualizacji danych.

Początkowo system ERP nosił nazwę Navision. W 2003 roku nowy właściciel oprogramowania, Microsoft, zmienił nazwę na Dynamics NAV. W kwietniu 2018 roku na rynku pojawił się system ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central – nowa wersja systemu Dynamics NAV.

Rebranding jest związany z realizacją strategii Microsoft – One Microsoft. Producent technologii dąży do integracji wszystkich rozwiązań biznesowych, a także zapewnia ich integrowalność z rozwiązaniami zewnętrznych dostawców.

system erp w chmurze

Microsoft Dynamics 365 Business Central

Zarządzanie innowacją w biznesie

Funkcjonalności Dynamics 365 Business Central

Microsoft Dynamics 365 Business Central jest dostępny w dwóch wersjach licencji – dla użytkowników Essentials lub Premium. Różnią się zakresem podstawowych funkcjonalności. Zakres licencji Business Central Essentials:

Zakres licencji Business Central Essentials:

  • Finanse
  • Sprzedaż
  • Zakupy
  • Magazyn
  • CRM
  • Projekty
  • HR

Zakres licencji Business Central Premium:

  • Funkcjonalności w ramach licencji Business Central Essentials
  • Produkcja
  • Serwis

Poznaj wszystkie funkcjonalności systemu Dynamics 365 Business Central.

Funkcjonalności systemu ERP

Rozbuduj funkcjonalności systemu ERP

System ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central jest otwarty na konfigurację w zależności od własnych potrzeb, dodawanie nowych funkcji oraz integrację z narzędziami Microsoft, tworzonymi przez Partnerów Microsoft, jak i innymi. Dzięki możliwości rozbudowania klienci oprogramowania zyskują nowe możliwości, co ma przełożenie na automatyzację i zwiększenie wydajności. Poznaj narzędzia Microsoft Power Platform.

Praca z oprogramowaniem - system ERP

App Source

Platforma udostępnia rozwiązania chmurowe rozwijane przez sieć partnerską Microsoft. Każdy Partner może publikować tam swoje aplikacje, a tym samym docierać do szerokiego grona klientów. W ten sposób możemy łatwo pozyskać narzędzie, które wesprze np. procesy charakterystyczne dla danej branży.

Power BI

Technologia business intelligence pozwala na zaawansowaną analitykę danych, ich wirtualizację oraz sprawne raportowanie. Decyzje podejmowane przez kadrę kierowniczą mogą okazać się bardziej skuteczne, jeśli dostarczymy im wsparcie w postaci łatwych do interpretacji danych.

Power Apps

Jest to platforma niskokodowa, która umożliwia użytkownikom Dynamics 365 Business Central tworzenie prostych aplikacji bez konieczności posiadania umiejętności pisania kodu.

Power Automate

Narzędzie wspiera procesy automatyzacji. Dzięki niemu użytkownicy systemu ERP mają możliwość tworzenia przepływów pracy.

Extensions

W najnowszej wersji systemu Microsoft Dynamics 365 Business Central modyfikacja kodu jest zablokowana. Dodatkowe funkcjonalności możemy instalować w oprogramowaniu dzięki extensions, tzw. rozszerzeń. Ułatwia to zarządzanie modyfikacjami.

Connect Apps

System ERP jest otwarty na integrację z rozwiązaniami biznesowymi firm trzecich poprzez elastyczne API.

system erp dynamics 365 business central

Dynamics 365 Business Central – licencja

Oprogramowanie ERP Dynamics 365 Business Central jest dostępny w kilku modelach – tradycyjnym, hybrydowym oraz chmurowym (SaaS). Obecnie to właśnie rozwiązania chmurowej zyskują na popularności, głównie wśród małych i średnich przedsiębiorstw, dla których bariera wejścia byłą zbyt wysoka i nie korzystały z systemów ERP.

Wybierając system ERP chmurze, masz możliwość ograniczyć koszty związane z:

  • inwestycją we własną infrastrukturę IT i jej utrzymaniem,
  • zatrudnieniem specjalistów IT do jej obsługi,
  • naprawami i awaryjnością,
  • brakiem możliwości elastycznego skalowania zasobów.

Dlaczego warto wybrać system ERP Dynamics 365 Business Central w chmurze?

Bezpieczeństwo danych w chmurze Microsoft Azure
Dostęp do systemu z każdego urządzenia obsługującego przeglądarkę internetową
Infrastruktura dostosowana do potrzeb
Skalowalność – dostosowanie do aktualnych potrzeb
Możliwość zmniejszania lub zwiększania liczby zakupionych licencji
Automatyczne aktualizacje systemu ERP

Poznaj system ERP z ekspertami

System ERP służy integracji danych organizacji, a za jedną z jego głównych zalet uważa się poprawę wydajności operacyjnej. Eksperci ERP IT.integro odpowiadają, na czym dokładnie polega rola tego rodzaju rozwiązania w przedsiębiorstwie wraz ze wskazaniem jego specyfiki i przybliżeniem zagadnień na temat wdrożenia. Poznaj z nami:

  • główne zalety wdrożenia systemu ERP w firmie pod kątem roli różnych użytkowników
  • kluczowe funkcjonalności
  • różnicę między systemem ERP w chmurze a na serwerach lokalnych
  • kiedy warto podjąć decyzję o kupnie systemu.

Rozmowa jest częścią serii poświęconej technologii w biznesie.

TOP

Konferencja dla biznesu: System ERP i CRM w ekosystemie rozwiązań Microsoft

X